Červen 2006

Rozhovor autora blogu pro Lidové noviny.

20. června 2006 v 13:55 | Jiří Paroubek, předseda ČSSD.

Bloger: Paroubek mě nefascinuje

otištěno 17. června 2006, Lidové noviny, strana 4.

PRAHA Jeho internetový deník se stal v posledním týdnu hitem. Od minulého čtvrtka jeho blog navštívilo už více než patnáct tisíc lidí. Všichni byli zvědaví na denní postřehy šéfa ČSSD Jiřího Paroubka.

Ten se ovšem od blogu distancoval s tím, že mu však připadá "spíš zábavný" a že by autora rád potkal.

"Skutečně nevím, k čemu by to posloužilo," reagoval včera pro LN mailem autor textů věrně kopírujících Paroubkův projev i myšlení.

Představil se jako "řadový občan, věk 31 let, celoživotní nestraník, nečlen SSM, člen pionýra - za to se trochu stydím dodnes," jehož "zálibou a vášní byla vždy politika". Jméno prozradit nechtěl. U odpovědí bylo opět uvedeno pouze: "Jiří Paroubek, předseda ČSSD".

Založení blogu ho prý napadlo spontánně. "Volil jsem ODS, a to proto, že mi antikampaň ČSSD přišla stupidní," líčil.

"Pracoval jsem s notebookem před televizí a byl zrovna čas hlavních večerních televizních zpráv. Při pohledu na paní Němcovou se ve mně něco vzbouřilo," pokračoval bloger ve svém líčení. "Nikdy jsem nešel s davem a v tu chvíli jsem se rozhodl, tak mládenče, příště budeš volit ČSSD. No a jak jsem tak seděl, potřeboval jsem se slovně ventilovat ," dodal.

A co ho rozčílilo zrovna na Miroslavě Němcové? "Je to dáma, která káže vodu a pije víno," odpověděl muž, který prý nestojí o "15 minut slávy". Jen jeho přítelkyně tak ví, že je na webu Paroubkem. Prý jí o tom však zakázal mluvit.

Šéfem ČSSD není fascinován ani se v něm doslova neztrácí, jak napsal komentátor Práva ve čtvrtek. "Kdo si přečte Paroubkův blog, snad to pochopí," doplnil.

A proč si tedy bloger zvolil právě Paroubka? Je mu sympatický, nebo ho karikuje? "Neměl mé sympatie. Uvědomoval jsem si však vždy ten jeho těžký úkol, který dostal před rokem od ČSSD. Na druhou stranu si myslím, že měl postupovat před volbami lépe. Je to, dle mého názoru, důkaz o kvalitě těch různých rádobyporadců, kteří se lepí na každého výše postaveného politika," uvedl autor blogu.

Paroubkův projev umí napodobit velmi věrohodně, vystoupení šéfa ČSSD přitom prý nijak extra nezkoumá. "To je úsměvné. Jsem schopen napsat text naostro a pak ho jen zběžně prolétnout," sdělil. Zato "slavný" povolební Paroubkův projev někdejší posluchač Hlasu Ameriky slyšel. "Vnímal jsem ho velmi negativně ve smyslu podání, prezentace. S obsahem, což vás asi překvapí, souhlasím."


zdroj: Lidové noviny , tištěná verze, vydáno dne 17. června 2006